W piątek 2 czerwca będzie na naszej uczelin niepowtarzalna okazja spotkania z gościem specjalnym 4 Rajdu Rowerowego DWA KOŁA: Mistrzem Sobiesławem Zasadą - legendą rajdów samochodowych.
Zapraszamy do Hali Sportowej ATH o godz. 12.15. Wstęp wolny.
Podczas spotkania Sobiesław Zasada podzieli się z uczestnikami swoimi najbardziej zapierającymi dech w piersiach historiami z torów i tras rajdowych. Opowie o ekscytujących momentach, wyzwaniach, zmaganiach i radości, które towarzyszyły mu w świecie sportów motorowych. Spotkanie z tym legendarnym kierowcą rajdowym to niepowtarzalna okazja, aby poznać kulisy świata sportów motorowych i zgłębić tajniki adrenaliny, która płynie w żyłach prawdziwych mistrzów. Mają Państwo szansę wysłuchać poruszającej opowieści o pasji, wyzwaniach i triumfach, które odmieniają życie.
Sobiesław Zasada (ur. 27 stycznia 1930 w Dąbrowie Górniczej) to postać, której nazwisko jest synonimem szybkości, odwagi i profesjonalizmu. Jego osiągnięcia w świecie rajdów są niezliczone. Wygrał wiele prestiżowych zawodów, pokonując nieprzebyte trasy i stawiając sobie nieustanne wyzwania. Jego umiejętności kierowania samochodem w trudnych warunkach są wręcz niesamowite. Sobiesław Zasada to prawdziwy mistrz, który nie boi się wchodzić w nieznane i przekraczać własne granice.
Kierowca fabryczny Steyr Puch (3 lata), Porsche (5 lat), BMW (2 lata) i Mercedes-Benz (3 lata). Autor wielu książek m.in.: „Samochód, Rajd, Przygoda” i „Moje rajdy”, opisujących jego rajdowe przygody oraz „Szybkość bezpieczna”, „Szybkość bezpieczna – Safari”, a także ich poszerzonej wersji „Szerokiej drogi. Doskonalenie techniki jazdy”.
W 1977 założył w Krakowie działającą do dziś firmę polonijną „Alpha” produkującą głównie zamki błyskawiczne, obecnie zajmującą się również przetwórstwem tworzyw sztucznych.
W latach 1981–1986 był konsultantem w pionie rozwoju firmy Porsche AG. Od 1990 współpracuje z przedsiębiorstwem Mercedes-Benz (do 1996 był generalnym przedstawicielem koncernu w Polsce).
Laureat Nagrody Kisiela 1996. W 2001 otrzymał medal Kalos Kagathos, w 2009 nagrodę Laur Magellana za całokształt działalności zawodowej. W 2021 został uhonorowany Nagrodą Miasta Krakowa.
W 1967 zwyciężył, a ponadto jeszcze cztery razy znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców Polski w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” (1966 – 4 m., 1967 – 1 m., 1968 – 6 m., 1971 – 6 m., 1978 – 6 m.)
1 czerwca 2000 został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, został również odznaczony Krzyżem Oficerskim (1974) i Krzyżem Kawalerskim (1968) tego orderu. Pięciokrotnie otrzymał Złoty Medal „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”.
©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.
Serwis wykorzystuje pliki cookies zgodnie z Polityką prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.